wz
30.8.2008

SIRIUS CANICROSS OKOLOHRADCE

Comík se zúčastnil s mojí sestrou canicrossu na Biřičce v Hradci Králové v kategorii dívky 10 - 14 let. Počasí bylo perfektní, i když psi by brali větší chládek. Celá akce byla u vody, což byla asi jediná věc, kterou naši psí parťáci ocenili, protože jinak byli pořád uvázaní. Podpořit Comíka přišla Šárka s Kerrýskem a Verča s bandou (Sparco, Dip), ale až do konce vydržela jen Šárka.
Start byl hromadný, což bylo velmi nepříjemné a Kačka hned pár metrů po startu spadla. Ovšem statečně se zvela a běžela (odřená kolena a ruce jsme počítali až v cíli). Co jsem slyšela (a nejen od Kačky), tak ač to byl závod pouze na 600 metrů, kolizí bylo hodně, šňůry jsou dlouhé a malí závodníci navíc třeba s nezkušenými psy měli problémy. Kromě hromadného startu a zpožděnými starty musím uznat, že organizace byla dobrá a odnesli jsme si domů mnoho cen.
Comík s Kačkou se umístili 1. (jak jinak, když ve své kategorii byla sama :-)
Tohle byl jejich první společný závod a musím říct, že jsme obě měly obavy jak to bude probíhat. Natrénováno spolu Kačka s Comíkem moc nemají a hlavně to bylo směrem ode mě a Kamuš je takový závislák, že jsem čekala, že se po deseti metrech ohlédne, jestli jsem tam já a jestli ne, tak mě začne hledat. Je ale vidět, že už to párkrát alespoň zkoušeli, tak naštěstí odběhli dobře.
Musím Kačce poděkovat, že to nevzdala (hlavně po tom pádu) a že přivedla Comíka k vítězství :-D
A jestli vás zajímá, proč jsem neběžela já, tak za prvé ze zdravotních důvodů a zadruhé mě běhání nebaví. Dál taky proto, že Kačka chtěla s Comíkem taky zkusit nějaký psí sport, tak jsme společně přišli na tohle. No a v neposlední řadě sestra ráda běhá ;-)
Fotky od Šárky ZDE, kompletní výsledky (záložka mz2) TADY.

Nefotím ani Comíka ani Kerrýska, ale Eru (ta není v záběru) Era