wz
11. - 15.7.2008

Oslava osmnáctých narozenin paničky na chatě v Rybništi (u Varnsdorfu)

V pátek po cvičáku jsme vyrazili slavit. Psí část týmu zastupoval pouze Comík (Bertík hlídal doma). Naše cesta směřovala do Rybiště na chatu příbuzných, kde už nás (i přes dosti pokročilou hodinu) čekali. Samozřejmě s sebou měli Enngika (kernteriér). Ač bylo o víkendu vysloveně hnusně, podnikali jsme výlety.
V sobotu jsme vyjeli autem na Mezní Louku s cílem soutěsky Hřensko. Ovšem přesně v tu chvíli, kdy jsme vylezli z auta, začlo pršet. A pršelo a pršelo a pršelo. Seděli jsme v restauraci a přemýšleli o návratu. Naštěstí se počasí umoudřilo, tak jsme to nevzdali. A dobře jsme udělali. Díky počasí nikde ani živáčka, v soutěskách mlha... Byl to zkrátka úplně jiný pohled na to místo než přes davy turistů :-) Také jsme se plavili na lodičkách. Měla jsem strach, že se Comík bude bát, ale překvapil mě (na první loďce se sice necítil moc jistě, ale druhá už byla v pohodě). Pak jsme jeli busem zpět na parkoviště a domů.
Na neděli jsme naplánovali výlet do Německa. Konkrétně do Zittau (Žitava) a odtud vyhlídkovým vláčkem do Oybinu, na hrad a vláčkem zpátky. Do Zittau jsme měli dojet s hodinovým předstihem abychom stihli vybrat nějaká Eura, jaké však bylo naše překvapení, když vlak odjížděl za 15 minut?! Peníze jsme měli jen my, tak jsme jeli, ostatní jeli do Oybinu autem, ale pak si to také užili. Posilnili jsme se v cukrárně a vyšli jsme na hrad. Cestou mžilo, což ale nebylo nejhorší. Opět nikde žádný turista. Těšili jsme se nahoru na výhledy, ovšem mlha nám nedovolila vidět málem ani špičku bot! Cestou dolů jsme nehorázně promokli!
Další dva dny jsme už nikam nejeli, ale počasí bylo pěkné! Lenošili jsme, grilovali, pomáhali s menšími pracemi...