wz
15.11.2009

Zkouška BH (Nymburk)

Na den přesně rok po naší první a doteď poslední zkoušce z poslušnosti jsme se se Šárkou a Kerrýskem vydali do Ústí nad Labem a následně do Nymburka. Cestou jsme se stavili v Nymburce nechat tam psy (proč je vozit celý den zavřené v autě) a neplánovaně jsme přibrali jednoho člena posádky ;-) V Ústí byla v sobotu členská schůze DiscDog klubu ČR. Co se tam hlasovalo, odhlasovalo a neodhlasovalo, tu psát nebudu, o tom tentokrát není řeč :-) Hned po skončení jsme jeli do Nymburka na přenocování a nedělní zkoušky dle IPO.

Malá vsuvka...
Proč a jak jsme se na zkoušky vydali? Chtěly jsme jet s holkama z Hradce na schůzi DiscDog, protože chceme příští rok pořádat dogfrisbee závody a také jsme chtěly pozdravit známé ;-) Jenže to bychom nebyly my se Šárkou, abychom vše nezkomplikovaly, nepřeorganizovaly a vůbec. Takže jsme začly pátrat, s čím bychom schůzi spojily, přeci nepojedem až do dalekého Ústí jen kvůli pár větám. No a Šárka přišla na to, že po cestě a v ideální čas jsou zkoušky z poslušnosti. Ta věděla, že mě zláká! Nechala jsem se ukecat, i když představa, že Comíka budem testovat někde v pouličním ruchu - no nevím, nevím. Dál taky neumíme odložení za pochodu (ani vleže ani vsedě) a to je necelý měsíc před zkouškami a ještě jsme se připravovali na MČR v dogdaningu, které bylo o týden dřív. ...Konec vsuvky...

Zkouška
Spali jsme s Anežkou a Chapsem v maringotce na cvičáku, zima nebyla, to až ráno (a jaká!). Brzké ranní probuzení bylo opravdu nepříjemné. Nastupovali jsme na BH jako poslední, 4. Měla jsem strach z toho, že jdeme po Kerrym a znám Comíka, jak se chová, když je jeho nejlepší kámoš někde na dohled, ale ne na dotek... To se nakonec ukázalo jako celkem drobný detail, protože celá zkouška byla hrozná. Od začátku až do konce se Comík táhnul jako smrad, takhle hrozně mi necvičil snad nikdy ani při dogdancingu! Přitom o hoďku nebo půl hoďky dřív jsem ho vzala na chvilku na plac a cvičil skvěle! Zkrátka mě to zklamalo a už při odepínání vodítka jsem nevěřila, že tu zkoušku dostaneme. Ještě nás čekalo dlouhodobé odložení. Kdyby se Comík zvednul, to by byl teda gól! Ale: zbytečné obavy - nezvednul se ani na povel :-D

Co s tou poslušností?
Teď už musí být zřejmé, že to byla jedna velká katastrofa! Nevím, co se dělo, asi jsem Comíka otrávila vodítkem hned na začátku (to nemá rád), svou neochotou zas otrávil on mě a pak jsme už nebyl spokojený ani jeden a šlo to z kopce. A na závěr nesmím zapomenout - jediným Šárčiným štěstím je, že jsme tu zkoušku složili! :-D (jen jestli to nebyl taktický manévr, protože jsem řekla, že už na zkoušku z poslušnosti nejdu, tak se Šárka angažovala, že to s Comíkem natrénuje a půjde na ZPU1 (haha, Comík a hlídání) a ZZO. Tak uvidíme :-D - dost možná ale taky kecám, ZZO bych třeba někdy taky zkusila, až hoooodně zapracujem úplně na všem :-D )

P.S. Jsem samozřejmě ráda, že jsme zkoušku splnili! :-)

Hororové fotky ze sobotního večera a nějaké pózy z nedělní pozkouškové procházce Nymburkem (bohužel vše je foceno kamerou, neměla jsem foťák, ale příště zdokumentuju ten strašidelný strom na cvičáku lépe. Na druhou stranu na fotky z kamery jsou ty nedělní až extrémně dobré):