wz
3. - 4.10.2009

Fitmin Cup, neficiální agility, A1 pohár

Pátek, sobota, neděle - edit po dopsání: zase jsem se rozpovídala... :o)
I přes to, že je podzim a venku nebývá zrovna vedro, jsme se se Šárkou rozhodly jet do Nymburka už v pátek. Jednak kvůli pohodlnosti (nemusíme tak brzy vstávat a ještě někam cestovat), pak kvůli keškám (ač jsme vyrazili asi o 2 hodiny později než jsem původně předpokládala, našli jsme cestou 3 poklady) a v neposlední řadě kvůli nymburským, s nimiž je vždycky sranda ;-) Večer byl chladný, noc skoro mrazivá a ráno hrozně nepříjemné, ale i tak jsme nelitovali.
V sobotu jsme běželi nejdřív jumping, tam jsme se DISKli už na 3. překážce, jednoznačně mou chybou, Comík při stahovačce skočil skočku i zpátky místo aby ji oběhl. Pak následovaly buď agility nebo zkoušky, teď nevím. Každopádně v agility jsme se taktéž DISKli, Comík se na mě vůbec nekoukal a rozhodl se jít se podívat do slalomu, ke kterému jsem se ale ani nepřiblížila... Zkoušku jsme doběhli se spoustou trestných bodů. Asi 2 odmítnutí a možná i nějaká ta chyba, ale hlavně čas - Comík se totiž před během nepřivítal se Šárkou a když jsme běželi kolem ní, asi ji ucítil a vrátil se z tunelu (což nedělá, takže to muselo být vážné!), chvíli koukal za pásku, pak na něj někdo bafnul, kde že má paničku, tak stáhnul ocas a pokračovali jsme. Ale jen do té chvíle, než jsme probíhali kolem místa, kde jsme měly se Šárkou židličky (co kdyby náhodou byla Kerrýskova panička tady?). Přihlížející ale měli hroznou srandu z toho, jak se předtím Comík leknul, tak neváhali a bafli na něj ještě dvakrát, což jeho důvěru v okolní lidi podlomilo tak, že v půlce slalomu si všimnul, že na parkuru je nějaký pán (pan rozhodčí), který by třeba mohl taky bafat, takže vypadl z rytmu a šli jsme slalom znovu. V neděli se pak leknul ještě když byl na kladině a paní rozhodčí běžela vedle nás, ale jinak v pohodě, zapomněl ;-) Takže zkouška hodnocena BO... Večer jsme odvezli Šárku s Kerrym na nádraží a my jsme zůstali na cvičáku, kde jsme si užili zase fajn večer a ráno jsme opět vstávali do zimy.
V neděli se nám dařilo mnohem lépe. Nemyslím, že by to bylo tím, že parkury byly lehčí, ale já jsem se těšila na agiliťácké hry a abych je mohla zkusit celé, museli jsme doběhnout povinnou část bez DISKu, tak jsem se snažila mnohem víc než v sobotu... A bylo to hodně znát. Nejdřív jsme si odběhli dlouhý slalom (1 skočka + slalom o 24 tyčkách), kde jsem byla až překvapená, že jsme ho doběhli celý bez chyb (ve 12-tyčkovém chyby neděláme, ale takhle dlouhý, to jsem myslela, že se nějaká objeví...). No ale tempo nebylo nijak závratné, takže jsme skončili pátí. Dobrý výsledek, jsem spokojená. Další byla hra - parkur trvající 80 vteřin, tým musí zaběhnout nejdřív povinnou část a ihned pokračuje druhou částí, kde psovod (případně pes) volí, která překážka se půjde dál. Každá má určitý počet bodů (zónovky 4, látkáč 3, tunel a dálka 2, skočka 1), od součtu bodů se pak odečtou trestné body z první části (dle KAČR). Nečekala jsem, že 80s je tak dlouhá doba, takže druhá část byla víc o improvizaci než o nějaké přípravě... Měli jsme však 38 bodů (3.nejlepší nepovinná část), ale 2 chyby z první části nás posunuly na 5.místo. Byla jsem ale hrozně ráda, že jsme doběhli povinnou část a měli jsme tak příležitost vyzkoušet si i zbytek hry :-) Poslední, co jsme běželi, byl jumping. Při prohlídce jsem nám nedávala velké naděje, bylo tam několik pastí, a tak jsem si sama pro sebe řekla, že jestli to zaběhnem, jsme machři a odpustím nám včerejší DISKy :-) Byli jsme na řadě pátí a nikdo před námi nedokončil. To bylo povzbuzení, že budem ještě větší machři, když prolomíme řadu DISKů, ale zárověň potvrzení obav, že je to fakt těžké! No nebudu to dál napínat - doběhli jsme! :o) Sice se 2 odmítnutími a nějakou chybou, ale vzhledem k tomu, že z largů doběhly pouze 3 týmy, stačilo nám to dokonce na druhé místo!!! Jediné, co však nymburským nemůžu odpustit, je to, že zrovna za tento jumping se nerozdávaly poháry, medaile ani granule! :-( Ale jinak to byly moc prima závody a doufám, že se zase někdy naskytne příležitost zkusit nějakou hru :-)

Sobota - Oficiální závody Fitmin Cup a první část A1 poháru
Jumping: DIS
Agility: DIS
Zkouška: spousta trestných bodů, BO

Neděle - neoficiální závody a hry (jumping, hra, dlouhý slalom)
Dlouhý slalom: bez chyby, 5.místo v kategorii large
Hra: 5.místo
Jumping: 2.místo!!!

FOTKY: moje - sobota (na rajčeti), moje - neděle (na rajčeti), ZKO Nymburk (spolu s výsledky) a další a další... VIDEO (nedělní běhy)