wz
13. - 14.6.2009

10. mezinárodní mistrovství border kolií v agility 2009

Místo: Stejně jako vloni Česká Skalice.
Počasí: Stejně jako vloni úmorné vedro!

Z HK jsme vyráželi tentokrát autem (naším) se Šárkou s Kerrýskem a Martinou s Bastym. Řídila jsem já a dojeli jsme bez úhony jak tam, tak zpátky! :o)
V sobotu jsme běhali 4x. První běh, agility speciálního závodu, jsme dokončili se třema chybami a dvěma odmítnutími. Následný jumping speciálního závodu byl DISK, Comík vletěl do pasti, kde jsem vážně nestíhala být kvůli tomu, jak vedla trať před tímto místem. Dalším během byl opět jumping (jednotlivců), tentokrát 1 chyba a 1 odmítnutí, které mě mrzelo, protože to byla moje blbost, nestihla jsem se včas otočit.

Nedělní běhy se nějak vůbec nepovedly, dva jsme proměnili v DISKy, ale ten třetí nebyl až tak špatný. Nejdřív byly v plánu agility jednotlivců, kde jsme se s Comíkem vůbec nedohodli a dokončili jsem se 2 odmítnutími a 3 chybami a ještě s překročením času. Další agility, tam mě Come naštval, protože vedle parkuru štěknul pes a asi to bylo hodně sprosté štěknutí, jelikož mi Comušák utekl ze slalomu s ocasem až za krkem. Ocitl se mimo pásku a bylo hotovo už na třetí překážce. Do posledního běhu jsem neměla ani chuť, ani síly, tak to byl také DISK, i když si myslím, že kdybych se bývala snažila, tak možná ani nemusel být.

Samostatnou kapitolou byly houpačky. V prvním agility Comík na houpačku vletěl a bez rozmýšlení z ní zas na konci sletěl. Dupnul na zónu, ale nezařvala jsem na něj, aby zastavil. Nevěřila jsem mu, že tam vůbec dojde, proto jsem byl zticha... Pak se bál na kladinu a tak ji napoprvé vyhnul. V dalším agility jsem měla v plánu před houpačkou hodně přibrzdit a jít ji v klidu. Jenže člověk míní a v tomto případě pes mění. Na závodech totiž Comík běhá lépe a rychleji než na tréninku, takže i když jsem myslela, že u té houpačky stihnu být, nestihla. Takže brzdění se nekonalo, ale aspoň jsem na psa zakřičela stůj a, světe div se, zastavil a houpačka dopadla až na zem! Vzhledem k tomu, že v tomto běhu jsme se neshodli, tak jsme už byli DISKlí kvůli nějakým odmítačkám, takže jsem Comíka pořádně pochválila a odešli jsme hned po téhle překážce. Začínala jsem se těšit, jak bude vypadat naše houpačka v posledním agility. Jenže tam si Comík vymyslel tu lotrovinu se zlým psem za páskou, takže jsme se k desáté překážce ani nedostali.

Ještě napíšu pár slov k okolním událostem. Tak zaprvé, vloni jsem si řekla, že do Skalice už vlakem nejedu. To jsme letos splnili. Takže nové předsevzetí je koupit nebo si půjčit stan! Protože jestli bude i za rok takové počasí jako před rokem a letos, byli bychom za něj hodně vděční, vždycky přijedu domů nehorázě osmažená! Dalším bodem k vyjádření jsou videa. Když na ně teď koukám, uvědomuju si, že vůbec nevidím a nevnímám, že mě Comík tolik sleduje. Vždycky když už má nějakou překážku odměřenou, tak se na mě otočí. Nevím, jestli je to dobře nebo ne, ale trocha kontaktu určitě neuškodí. No, pak je tu ještě jiná věc, a to ta, že naše běhání působí dost zmateně. Takže s tím musíme něco udělat, už aby tu byly prázdniny a všechny ty tábory, kterým máme v plánu opravdu dost :-D

Jinak ještě co se fotek týče, hodně jsem experimentovala. Nějak mě nebavilo fotit ty obyčejné obrázky, který má každý, tak jsem vymýšlela něco neobvyklého. Samozřejmě jsem se nevyhnula těm klasickým (skočka, pes, případně páníček), ale přednostně to byly hokusy a pokusy. Ne vždy se povedly (z počtu přes 300 zbyla necelá stovka a i ta by se ještě dala hodně promazat...), ale myslím, že některé jsou docela dobré :-)

Výsledky, fotky a parkury ZDE.

Fotky: Forever Free (Tomáš Seeman)
Hardy Horde (Bořik Šimek)

Náběh na kruh byl opravdu hodně nepříjemný, takže podobná situace nebyla úplnou raritou :-( Ne, skutečně to není NO, ale BOC! Hra se světlem; ta se povedla, není nijak upravovaná Moony, ten prostřední, má pěkného pankáče (anebo je to Kačenčin ocas? :-D Nezapřou se, surozenci Drsňáci na molu Hlava psí, nohy člověčí... Nymburský Angel