wz
20.6.2009

Neoficiální dogdacingové závody O nymburskou tlapku (Nymburk)

Hradecká účast: Kačka (moje sestra) s Comíkem v jednotlivcích (nováčci, 9.místo/13), Šárka + Kerry (nováčci, 2.místo/13) a já s Comíkem společně se Šárkou a Kerrýskem ve dvojicích. A v těch jsme obsadili !PRVNÍ MÍSTO! z pěti týmů.

Nejdřív malou výtku nymburským - konec prezence v 7:45 je straaaaašně brzo! Jinak závody byly perfektní, přihlášených týmů bylo něco přes dvacet, celkem byl otevřeny tři kategorie: nováčci (týmy, které nikdy nestartovaly na oficiálních závodech), začátečníci (bez umístění na bedně, mám ten dojem) a dvojice. O dvojicích se Šárkou uvažujeme už hodně dlouho a konečně byla tato kategorie někde otevřena. Navíc v Nymburku, kam jezdíme rádi, neoficiální závody a volný termín. Po domluvě s místními jsme se rozhodly se Šárkou zůstat do neděle, kdy vedl Michal Roman trénink dogfrisbee. Od začátku (dobře, ne od 6 hodin, kdy jsme vstávali, ale o trochu později) až do konce to byl parádní výlet. Sobotní program skončil ve 12, naše snažení bylo korunováno úspěchem a měli jsme celé odpoledne volné, takže jsme se vydali na kešky (více o geocachingu zde), poznali krásná nová místa a shodli jsme se, že Nymburk je pěkné město. Probíhal zde i hudební festival, Postřižinská slavnost pořádaná zdejším pivovarem a hasičské závody. My jsme kromě zkoumání města vyjeli i kousek za město, do obce Písty, kde je písečná duna (přesyp). Byli jsme z ní úplně paf, ještě jsme nic podobného v našich krajích neviděli, písek byl vyhřátý od slunka a všude kolem nádherný borovicový les... Na cvičák jsme dojeli o půl deváté, se Šárkou jsme připravily stan, vyfasovaly jsme výbornou večeři a pak jsme se dívali na sestavy dogfrisbee. Ráno jsme v klidu vstali, zaházeli si s frisbeečkem, poslechli si výklad pravidel a o půl jedné jsme začali balit, že pojedeme domů. No zkrátka skvělé!

Video dvojic, video jednotlivců (Kačka + Comík a Šárka + Kerry), celkové výsledky zde. Fotky jsou z kamery, takže kvalita skutečně nic moc...

Večeře Dixi ToiToi :-D Písečný přesyp Písty