wz
15. - 16.5.2010

Nymburk DiscDog Fun Weekend (Nymburk)

Tak tohle pro mě začínalo v den uzávěrky. Honem seřadit lidi na startovky, roztřídit je na jednotlivé disciplíny a bůhvíco ještě. Měla jsem totiž na starost startovní a výsledkové listiny. A do toho jsem si ještě se Šárkou domluvila, že mi půjčí Kerrýska, protože ona sama kvůli maturitě jet nemůže, takže jsem celý víkend závodila se 2 psy (pro mě je to novinka)!

V pátek jsme měly s Luckou vyzvednout 2 party stany a dovézt je do Nymburka. Jasně, do auta se nám to všechno vejde... Haha, nevejde! Strávily jsme asi 3 hodiny tím, že jsme obvolávali všechny možné lidi kdo kdy a kudy jede, jestli by nám s něčím nepomohli. Nakonec jsme díky Víťovi měli zahrádku na střeše a vyrazili jsme s obtěžkaným autem směr Nymburk (ty stany totiž byly ty velké, 12-ti metrové!). Na hasičáku jsme je postavili a opáskovali jsme hřiště a pak už jsme jen odpočívali před závodním víkendem.

V sobotu jsem byla u přejímky, ale nějak se nedostávalo pomocníků, takže jsem musela zapisovat čísla očkováků, vybírat peníze a ještě konverzovat s prezentujícími a to někdy i v nějaké cizí řeči, nedej Bože když chtěli nějakou změnu na startovkách... Byl to trochu zmatek, ale tak nějak jsme to s paní veterinářkou zvládly :-) V sobotu se soutěžilo v SuperMiniDistance a DogDartbee. V SMD mě potěšili oba kluci, Comík chytil 4 hody z 5, z čehož jsem měla radost, ale stejně to bylo jen za 8 bodů. Kerrýsek šikulka pochytal dohromady 13,5 bodu. Tím jsme postoupili do druhého kola, kam šlo 34 nejlepších. Tam jsem házela moc krátké hody, takže 8 bodů nám v ničem nepomohlo a z 22.místa jsme se propadli na 30. Ale i to je dobrý výsledek na to, že s Kerrym normálně netrénuju a hodili jsme si spolu asi 2x před závodama :-)

DogDartbee mě baví. Nepotřebuju házet daleko, což mi vyhovuje, a s přesností to na těch 20 metrů není tak zlé, tak jsem si říkala, že by třeba Kerry mohl zvládnout něco pochytat (Comíkovi by teoreticky měla tahle disciplína taky docela sedět, protože mu to házím pěkně nízko, přímo do tlamy, ale z nějakého důvodu to prostě nejde a nejde). Nejdřív jsem šla s Comíkem, chytil klasických 10 bodů a zase jsme odešli :o) S Kerrýskem jsem o téhle disciplíně dost přemýšlela a uzpůsobila jsem mu hody (nemá cenu to tu popisovat, ale každý ten pes je jiný a jinak si nabíhá a skáče, takže jsem musela házet jinam). Z kvalifikace jsme postoupili se 160 body na 4.místě. V semifinále se nám nedařilo vůbec, Kerry mi ty disky dost podskakoval, ale nedařilo se ani Jean McCollister (která vloni tuto disciplínu vyhrála, pokud vím) a my jsme měli z pekla štěstí, takže jsme ji posledními 2 hody (jedinými chycenými!) vyřadili! Ale teda trapných 60 bodů... Nicméně celé finálové kolo jsem myslela, že jsme poslední, a když mi holky řekly, že jsme průběžně druzí, tak jsem jim vůbec nevěřila. Já jsem se snažila, Kerry už chytal lépe a se 190 body jsme ZVÍTĚZILI!!! V konkurenci 72 týmů a ČR i zahraničí jsme to vyhráli! :-) A s půjčeným psem, se kterým neházím! :-)

V neděli jsem opět vstáaval na prezenci, ale těch 5 lidí nebo kolik jich dorazilo, jsem zvládla už lépe. Startovalo se v TimeTrialu a Quadrupedu. TT jsem házela s oběma klukama, ve Q může mít jeden hráč jen 1 psa, takže jsem vzala Kerryho, protože lépe chytá a byl z disků celý víkend nadšený a práce s ním mě hrozně baví :-) Ale nerozházela jsem se a tak jsem házela moc krátké hody, proto jsme vůbec nikam nepostoupili (ale stačilo by nám k postupu jen 70 cenťáků!). TT nemám ráda a když jsem viděla kolik ostřílených týmů vyřadil silný vítr z dalšího zápolení, tak jsem vůbec nevěděla, jak to s námi dopadne. Věřila jsem víc Kerrýskovi, ale Comíkovi když se povede chytit 2 disky po sobě, tak je docela rychlej... Kerry se asi do 2 disků netrefil, takže jsme neměli čas nijak extra, zato Comík mě mile potěšil. Škoda, že jsem první disk zahodila do diváků, protože to nás strašně zdrželo. Další 2 disky Comík chytil. Mrzelo mě to o to víc, že jsem s ním chtěla zkusit novinku paralelní TT. No ale tak třeba příště, uvidíme...

Fotky a celkové výsledky: DiscDog