wz
12. - 13.6.2010

Czech DiscDog Open (Nymburk)

V pátek ráno jsme s Luckou zajely do Chovservisu a vyzvedly party stany, které jsem tentokrát vezla já, za chudákem Yarisem na vozejku! Chtěla jsem vyjet v 10, že by ještě nemuselo být takové vedro, ale Comík funěl tolik, že jsem dokonce udělala osvěžovací přestávku a pak ještě geo-zastávku, ta nemůže chybět :o) Po příjezdu na místo jsem pomáhala stavět ty stany, páskovat hřiště a nejlepší byl první úkol, co mi dali - zajdi za japoncema na hotel, řekni, že maj připravenej oběd a doveď je tam - Anglicky moc neumím, kde je hotel nevím, jak Shaun s Yachim vypadaj nevím, kde mají tu večeři nevím... :-)

Sobotní ráno jsem seděla u přejímky, všechno jsme s holkama zvládly, takže se mohlo začít. Dostala jsem za úkol pouštět odpočítávání času, takže jsem celý den proseděla pod stanem, ačkoliv ostatní se pařili v tom příšerném vedru. První kolo freestylu by nebylo až tak špatné, kdybych si zaprvé svázala vlasy, abych něco viděla, a zadruhé nezapomněla na cestu okolo zeměkoule. Pak jsme ještě házeli MiniDistanci, kterou jsem zase házela hrozně, Comík chytnul (pro změnu) jeden hod za 2 body. Po prvním dnu jsme byli předposlední.

Neděle nebyla tak teplá, což bylo rozhodně příjemné, ale taky začlo trochu foukat. Druhé kolo freestylu se nám docela vydařilo, pokořili jsme 30-ti bodovou hranici! :o) Skrz výsledkovou listinu jsme poskočili ale pouze o 1 místo. Večer jsme sbalili party stany, uklidili hřiště, ale místo toho, abychom vyrazli k domovu, tak jsme se navečeřeli v parádní nymburské pizzerce a těšili jsme se, jaký bude seminář. Yacho a Shaun Hirai totiž vedli v pondělí a úterý seminář, na který jsme byli přihlášení.

V pondělí nám Yachi ukazoval jejich japonský styl a přístup k dogfrisbee a Shaun nám udělal se Shackem soukromou předváděčku, kterou jsme měli i s komentářem. Odpoledne jsme zkoušeli v praxi to, co se nám snažili dopoledne vštípit. V úterý se jelo prakticky jen se psy, nejdřív naše sestavy z víkendu, na kterých jsme měli praktikovat to, co nám včera vysvětlili a pak nám zadali hru - vymyslet a předvést sestavu s 5 disky, 10 hody, cik-cakem, team movementem a ještě nějakým dalším prvkem. Jejich práce se psem je úplně jiná než naše a ve většině bodů se mi líbí. Hlavně - pes dávno dopředu ví, který prvek bude následovat, ať se hráč postaví jakkoliv a většinou ani nic nenaznačí tělem! Akorát to trochu moc zavání poslušností...

Naše video (pouze druhé kolo), moje fotky, naše výsledky, celkové výsledky + další fotky a videa na DiscDog.cz