wz
19. - 20.6.2010

Dog Chow Disc Cup Poznaň (Poznaň, Polsko)

V úterý večer jsme přifrčeli domů ze semináře dogfrisbee se Shaunem a Yachim Hirai a už/až ve čtvrtek jsme věděli, že další víkend zase nebudeme doma, pro změnu pojedeme opět do Polska. Na dogfrisbee závody.

V pátek jsme vyráželi asi v 8 večer, před Poznaní jsme byli ve 3 ráno (člověk by nevěřil, že ve 2 hodiny v noci je na polských silnicích provoz stejný jako ve 4 odpoledne!) a po pár hodinách spánku jsme pokračovali hledat park Cytadela a v něm hřiště. Park jsme našli v pohodě, ovšem s placem to bylo horší, ale GPS je mocná zbraň proti bloudění :-)

V sobotu začínala SuperMiniDistance, kde hned první 2 hody Comík chytil, tak jsem si říkala, že má nějaký světlý den, ale nakonec to byly v tomhle kole jediné, co chytil - 6 bodů :o) Pak přišel na řadu freestyle, kde jsem úplně kompletně zapomněla na overy, ale i tak to bylo poměrně dobré, Comík celkem chytal... MiniDistance ke freestylu byla zajímavá - první hod si Comík vyrazil, ale nakonec ho chytil, i když teda jen tak tak. Myslím, že si ho dopinkal o zónu (čili o bodík) dál. Pak se ale zakoukal na někoho z rozhodčích a pro disk jsem si musela doběhnout sama :-D Zbytek kola fungoval už dobře, něco chytil, něco ne - 7,5 bodu.

Poté, co jsme si odházeli to svoje, jeli jsme hledat kemp Malta. V porovnání s Wroclawí byl tenhle kemp za téměř stejnou cenu úplně luxusní! Večer jsme si udělali procházku po okolí, což byl vlastně vodní kanál se spoustou bójkami vyznačených drah a kolem kanálu bylo nespočet atrakcí pro všechny příchozí - od skákacích hradů pro děti přes bobovou dráhu a sjezdovku (v létě fungující s velkými gumovými kruhy) až po letní kino. A mimo jiné každých 500 metrů jsme potkávali billboardy s upoutávkou na závody a několik poláků nás zastavilo a ptalo se jestli závodíme a kdy to v neděli začíná apod... No jo, Dog Chow oblečení a 2 borderky navolno, to je hold moc nápadné :-)

Neděle začala překvapením hned u startovky. Probojovali jsme se do TOP 5! Ta MiniDistance je hodně znát, když míváme obvykle třeba jen 2 body, je to velký rozdíl... Odházeli jsme si tedy dopoledne druhé kolo SMD, které úplně nezklamalo, ale ani příliš nepřekvapilo - 5,5 bodu. Pak jsme měli čas až do 3 hodin. Byli jsme se projít parkem, narazili jsme na spoustu zajímavých plastik, muzeum staré vojenské techniky a rondo z květinových záhonů. Na freestyle jsem šla pěkně nervózní, protože se mi představa být pátí, případně čtvrtí (pokud bychom jak my, tak ti před námi zopakovali výsledek z prvního kola) dosti zamlouvala :o) Sice nám zvukař pustil jinou hudbu, ale nechala jsem to být, stejně to není na sestavě nejdůležitější. Tentokrát jsem nevynechala overy, ale pro jistotu jsme udělali snad všechny, co umíme :-D Ovšem Comík už nechytal tak, jako v prvním kole, čili jsem ani nedoufala v nějaký výsledek. Dalším důvodem taky bylo, že na začátku se nešťastnou náhodou potkalo moje koleno a jeho tlama a Comík ke mně se sklopenýma ušima nechtěl přijít, takže jsme se trochu zasekli :-( Pak se ale opět rozjel, za což jsem hrozně ráda :-) Druhé kolo jsme měli hodnocené lépe než první, a to téměř o 1,5 bodu! Ale jak tým před námi, tak ten za námi dostal za druhé kolo taktéž více bodů, čili jsme si ve finále pohoršili o jednu příčku. Každopádně je to naše nejlepší umístění ve freestylu, a mimo jiné už proto stálo za to Poznaň navštívit :-)

Domů jsme vyráželi asi o půl sedmé večer a vezli jsme Yachiho se Shaunem, protože v pondělí odlétají do Japonska. Konverzace v anglickém jazyce není moje silná stránka, ale domluvili jsme se a dozvěděli jsme se dost zajímavé věci o zvycích v jejich zemi. Po více než osmi hodinách cesty jsme o půl čtvrté ráno šli konečně spát... To mi teda vysvětlete, co ti němci dělají, že v noci z neděle na pondělí mají totálně ucpanou tříproudou dálnici!?

Video z výletu do Poznaně, naše výsledky, celkové výsledky. Fotky jsou tentokrát bohužel jen z kamery, takže dosti nekvalitní... :-( ZDE