wz
25. - 30.7.2010

Dogfrisbee tábor (Světlá nad Sázavou)

Na tábor s Míšou, Verčou a Markétou jsme se těšili už dlouho dopředu. Z Hradce jsme vyráželi ve 2 autech - já, Comík, Lucka, Jessie a Bára s Bafčou, v těsném závěsu pak Pája s Cargem.

Už nějaký ten den před táborem mě překvapil předem zaslaný program - tvářil se pěkně nabitě. Je přeci jenom rozdíl jet na agi tábor, kde se kromě cvičení se psem nedá nic moc jiného dělat, nanejvýš koukat na nějaká videa. Na dogfrisbee je toho tolik co se dá dělat bez psa, že na videa došlo až poslední den a to proto, že venku pršelo.

Celých 5 dní jsme házeli jak diví a to se psy i bez nich, hlavně pod vedením Verči (závodníci). My jsme trénovali hlavně dogcatch, cestu kolem zeměkoule a jeden over. Bez psa jsem se od základů přeučovala hody do dálky, aby disk neletěl jako bouncer, protože takové hody Comík nechytí...

V závěru si pro nás holky připravily PARÁDNÍ překvapení. Celý týden jsme roztáčeli 2 kamery, abychom měli zpětnou vazbu sami na sebe. To jsme ale netušili, že holky každému z nás připraví video, kam použijí tyto záběry a napíšou, na co se má ten který tým soustředit.

V pátek jsme ještě házeli a koukali na české týmy na loňském ME a následně jsme se rovnou z tábora vydali do Ústí nad Labem na závody. V praxi jsme vyzkoušeli tzv. terapii kufrem, když jsme jeli v autě ve složení Lucka s Jessií, já s Comíkem a Verča s ročním křížencem BOC a AUO Sidem. Sid je trošičku moc hyperaktivní a navíc puberťák, tak se Comíkovi moc nepozdával a hoši na sebe trošku vrčeli. Ještě že s Verčou máme podobný názor a do kufru tím pádem putovali všichni psi, nějaké vrčení nás nezajímá. Sid asi 2x přelezl za Verčou na zadní sedačku, ale následovalo okamžité zastavení a Sideček putoval zase zpátky. Všichni jsme přežili bez jediné újmy na zdraví, kufr opět zafungoval :-) Více o Comíkově životním úspěchu v Ústí ZDE.

A jak už to tak bývá, na táboře se vždy ujme nějaká písnička a jede pořád dokola... Bez výjimky to bylo i tady: Stracené ráj - Tráva (a bacha, je hrozně návyková!) ;-)

Fotky: Ondra Uhlíř

Nějaký video sestřih jistě bude, jen nevím, zda ho již někdo nedělá, tak zatím počkám...