wz
24. - 26.9.2010

Dogfrisbee European Championship (Lith, Holandsko)

Ano, ano, vyrazili jsme na dlóóóuhý výlet do Holandska na Mistrovství Evropy v dogfrisbee. Ne že bychom snad byli tak dobří, ale chtěla jsem se podívat, navíc v Nizozemí jsem ještě nebyla a nemusí to být ošklivá země...

Ve čtvrtek brzy ráno jsme se s Comíkem přesunuli vlakem do Lysé, kde jsme nasedli k Terce a Alici s Donou, nabrali jsme Romču s Marlenkou a jedem. První zácpa v Praze, druhá hned za hranicemi s Německem. Pak už to ale šlo a po nějakých 9 hodinách jsme byli na konci Německa. Ovšem neměli jsme v navigaci mapové podklady pro Nizozemsko, takže nastoupila téměř slepá mapa (jen s dálnicemi a tečkami kde ZHRUBA jsou nějaké vesnice). A podle ní jsme jeli asi 80km přes Holandsko, ani jednou jsme nezabloudili a po (neplánované) cestě trajektem jsme už byli na místě. Přivezli jsme s sebou ale déšť a dost slušnou bouřku, obojí trvalo celou noc...

V pátek ráno prezence a začlo se závodit. Předpověď byla na pátek a sobotu hodně zlá, mělo oba dny pršet. Naštěstí se teda jen asi 3x za den na pět minut spustil déšť, jinak ale byla zima a dost foukalo. První kolo freestylu se nám vůbec nepovedlo. Comík vypadal úplně normálně, přesně do té doby než začla hrát hudba. V tu chvíli se projevilo to, že jsem ho nechala 14 dní bez disků,a by se na ně víc těšil... A těšil se přespříliš! Vůbec nevnímal, štěkal na mě a celkově vymýšlel takové věci, které ho jindy ani nenapadnou. To mě pochopitelně rozhodilo a dělala jsem hodně chyb i já :-( Takže pocit fakt hrozný! Odpoledne jsme šli na MiniDistance, kde jsem čekala úplný propadák, protože opravdu foukalo a disky si lítaly jak chtěly. Navíc házím Airama, které jsou lehké, čili je na nich víc znát každý poryv. Ale asi jsem si dobře stoupla, protože mi to lítalo fakt hezky a Comík se snažil, nakonec chytil 3 z 5 hodů, ale ani ty 2 nechycené nebyly úplně marné, o fous víc šikovnosti a minimálně 1 navíc měl :-)

Asi v 6 hodin, když skončilo dění na place, jsme s téměř celou českou výpravou vyrazili na výlet do Amsterodamu, asi 100km od Lithu. O tom se nebudu ani rozepisovat, bylo to na celém Holandsku to nejlepší!

Sobota, druhé kolo freestylu. Po prvním kole jsme byli 18. ze 40, což po tom katastrofálním výkonu bylo docela slušné. Nicméně jsem už věděla, jak je na tom Comík s náladou, tak jsem si řekla, že to prostě budu brát víc v pohodě a nesmím se nechat rozhodit. O něco lepší to bylo, ovšem rozhodčí si to nemysleli, protože jsme se v celkovém součtu propadli o 2 příčky. Ale co, být v půlce startovního pole na ME, to není zlé :-)

V neděli už neměla naše kategorie nic v plánu, tak jsme jen koukali, fandili a drbali holanďany, jak to mají špatně zorganizované... Opravdu nevím, co jim pochválit - snad jen pěkný kemp. Při vyhlašování jsme se česká výprava dočkala několika příjemných zpráv! Sice češi tvořili jen 5% startovního pole, ale rozhodně jsme byli nejúspěšnějším národem! 2 mistři Evropy (Yva s Chase v SuperOpenu a Lucka s Darrim ve Quadrupedu), 1 vicemistr (Terka s Donou v Bonsai) a 2x 3.místo (Lucka a Garp v SuperOpenu a Lucka s Dixi v Super Pro Toss & Fetch)! V doplňkových soutěžích další 1.místo (Míša s Aší, TimeTrial), potom čtvrté, 2x páté, 7., 8. a další pěkné pozice!

Do Čech jsme vyráželi po roztahaném holandském vyhlašování výsledků asi v 6 hodin večer. Ve 3 ráno jsme byli v Praze, kde jsme s Comíkem zůstávali až do středy a pak hurá domů! Ovšem smůla je, že jsem v autě nechala kameru, takže na videa si musíte ještě chvilku počkat...

A účastníci zájezdu: já s Comíkem, Terka s Donou, Romča s Marlenkou, Lucka s Jessií, Lucka s Dixi a Darrim, Verča se Sidem, Míša s Aší, Yva s Chase, Míša s Kim, Verča se Sparcem, Lucka s Rayem a Garpem, Pavel s Aurou, Markéta s Chuckie a fandové Ondra, Vojta, Dipíno a Alice. Jak to Ondra rychle spočítal - 4 auta, 16 lidí a 16 psů, tedy celkem 96 nohou :-)

Videosestřih: bude
Videa většiny českých týmů: YouTube, naše video
Fotky: www.foto-pes.cz (Ondra), MakyChuckie (Markéta), LuckyDarri (Lucka), moje (z kamery) EliseFotografie DigiPics
Oficiální výsledky (dogfrisbee.nl), české výsledky (discdog.cz), Comíkovy výsledky