wz
3. - 5.9.2010

Final DCDC 2010 Warszawa (Varšava, Polsko)

V pátek ráno jsme vyrazili ve složení já s Comíkem a Michal s Jessákem naším malým Yarisem na 500km dlouhou a 8 hodin trvající cestu z Hradce do Varšavy.

Hned na přechodu Kudowa - Zdroj jsme měli první zastávku, v Gorach Stolowych, v Bludných skalách. Jak myslej tu kyvadlovou dopravu na ono parkoviště u skal, to jsme pochopili až nahoře, kdy už nebylo cesty zpátky a my tam byli uvězněni na celou hodinu... Tahle procházka nás tedy zdržela o dost víc, než bylo v plánu, ale zato jsme si prošli nádherný skalní komplex, nalezli 1 kešku a pěkné houby :-) Pak jsme nasedli a uháněli, jestli se tomu ploužení se po okreskách tak dá říkat, směr cíl. Ještě 2 krátké zastávky u přehrady a dřevěného kostelíka a už bylo půl osmé večer a my v kempu (ještě že jsme bydleli v chatce a ne ve stanu, venku byla pěkná kosa!).

V sobotu nás kupodivu probudilo sluníčko, což bylo potěšující vzhledem k tomu, že jsme čekali mizerné počasí na celý víkend. Dopoledne se soutěžilo v paralelním TimeTrialu, kam jsme se s Comíkem přihlásili a kde nám v prvním kole započetli hod, který evidentně nebyl za hranicí 20 yardů,a le zrovna neměli rozhodčího na čáře... Poláci si vymysleli různé úpravy a my jsme ve všech 3 kvalifikačních kolech naházeli 3 disky, takže postup byl v nedohlednu. Zbytek dne jsme už jen koukali na finalisty, chytali bronz pod zářijovým slunkem a drželi palce našincům. Večer klasické posezení u grilu s vínem a spát.

V neděli se nám v Dogdartbee celkem dařilo, 20 yardů je pro nás ještě jakž takž chytatelná vzdálenost, takže jsme po prvních 6 hodech měli 110 bodů! Takzvaně druhé kolo (3 hody) začlo slibně - 50 bodů, ale pak jsem jeden hod zahodila a poslední Comík už už měl a byla to aspoň třicítka, ale nakonec si to vyrazil :-/ Dost možná nás to stálo postup do finále, kde bychom si aspoň ještě zaházeli, ale nevadí, i tak jsem s našimi 160 body na 9 hodů spokojená. Pak zase koukání, slunění, focení, kamerování a nakonec skvělé výkony těch nejlepších. Ve freestylu těžko vsadit kdo vyhraje, v Super MiniDistance jsme po nervy drásajícím kole Lucky s Dixi taky mohli těžko hádat jaké bude pořadí na bedně... No nakonec to nějak dopadlo, viz. dole, odkaz na polské stránky.

Po skončení dogfrisbee následovaly jako tradičně ukázky pasení a flyballu. Obzvlášť pasení bylo zábavné - naši psi krásně v řadě cuměli na ty ovce přes bannery: Jessák, Comík, Aura, Lucka, Bella, Aňa, Jimmi :-)

Videosestřih od Michala: ZDE
Moje fotky z celé výpravy: RAJČE
Celkové výsledky: KLIK!
Naše výsledky: KLIK!