wz
27. - 28.11.2010

Hradecký mid (Běleč nad Orlicí)

Kačka (ségra) ráda běhá, Jess rád běhá, Comík rád běhá. Kačka by chtěla canicross, Jess by chtěl canicross, Comík by nechtěl canicross. No a tak vzniklo, že Kačka běžela svůj druhý canicrossový závod, Jess svůj první. Ale byl to boj! Vzhledem k tomu, že se vzájemně moc neznaj, v pátek za tmy jsme je oba drtili v lese ať zkoušej :-D Domů jsme jeli se smíšenými pocity, jestli to není marná snaha, na druhou stranu... No a co, proč to nezkusit? :-)

Protože Běleč máme za humny, spali jsme pěkně v teple domova a ráno vyrazili. Když jsme zjistili, že canicrossaři junioři běží ve 11:57, využili jsme vyhřátě klubovny a čekali. Pak jsme šli ke startu, ale to není jako jsme zvyklí - startuješ 11:57, takže možná za půl hodiny na Tebe dojde. Kdepak! "Junioři, za 30 vteřin startujete," ozývalo se, tak Kačky realizační tým honem psa na start, kameru nažhavit a už vyběhli (kameraman (=já) to zaspal). Jess se ohlížel, ale ne moc, takže odběhli v pohodě. Čekali jsme je asi za půl hodiny a nezklamali. Trať dlouhou 6,2 km proběhli za 33 minut, průběžné druhé místo. Chvilku jsme se koukali, převlékli se, ohřáli, najedli, napili a jeli domů.

V neděli byl start závodu o hodinu dříve, my už jsme to měli zmáknuté, tak jsme hned zjistili, kdy jdou na řadu, šli vyvenčit, ohřát se a zase realizovat jeden canicrossařský běh :-) Kameraman (opět já) znovu zaspal start O:-) Ale aspoň ty doběhy mám oba! :o) Natáčeli jsme všechno možné, rychlosti ostřílených závodníků byly neuvěřitelné! Běh naší dvojice byl o 3 minuty rychlejší, na pořadí se nic nezměnilo. Nechali jsme šampiony čekat na vyhlášení a museli jsme do Hradce. Vylézt na druhý stupínek a nechat se vyblejsknout zvládli bravurně i sami :o)

Poznatky a zážitky z mushingu jsou veskrze kladné! Závody byly zajímavé třeba i tím, že v sobotu a v neděli byly naprosto jiné podmínky - po oba dny sice byl sníh, ale sobota byla na blátě a neděle na ledu! A co se týče věcí okolo, jako je zázemí, kolektiv... Docela paráda! Všichni se museli zaprezentovat již v pátek večer a start a cíl byl hned vedle tábora J.A.Komenského, kde drtivá většina závodníků bydlela. Tou prezencí zajistili, že se všichni pěkně sjeli a klábosili už od pátka :-) Dalším pozitivem byl start. Přesně na minutu rozepsaný a také dodržený! Nedostavíš se na start? Tvoje smůla, končíš. Tím pádem to krásně plynulo a žádné zdržování. A nesmím zapomenout říct, že být v lese policejní hlídka, asi by si pěkně namastila kapsu - tolik řidičů pod vlivem... :o)