wz
Prosinec 2010

Vánoce a Silvestr bez fotek (Hradec Králové, Dvůr Králové nad Labem)

Pár dní jsme s Comíkem strávili (mimo jiné) ve společnosti dětí. Musím říct, že s dětmi moc do styku nepřichází. Kuba (5 let) ani Ondra (1 rok) si psů moc nevšímají, ale zvlášť Ondra pořádně sám ani neví kam šlape... Takže mi Comík opět ukázal, že bychom měli vyzkoušet snad i tu poslední psí disciplínu, ke které jsme ještě nepřičuchli - canisterapii. Jak jinak si vysvětlit, že Comíka ani občasné dupnutí (na packu, ocas, ucho, hlavu apod.) nedonutí rozvalit se někde jinde než uprostřed místnosti, kde přesně to děcko chodí... :-)

Nevím, kde jsem k tomu přišla, ale ve čtvrtek jsem zčistajasna lehla s rozdílem teploty mé a venkovní 50°C! Takže jsme neulovili ty poslední 3 kešky, co mi zbývaly do kulatých 700, nechodili jsme s psiskama na procházky, neužívali jsme si sněhu, nic takového :-( Já ležím a psi se dostali nejdál do obchodu a navíc na vodítku.

Na Silvestra klasický průběh. S Comíkem nemůžu cvičit při střelbě. Ne snad proto, že by se bál, ale právě naopak - nutně by musel jít zkontrolovat, jaký syčák si to dovolil udělat ten hlasitý zvuk... Takže jak se přehoupla půlnoc, lítal pan C od jednoho plotu ke druhému, kde co zrovna prásklo, a řval a řval a řval. Bertík (který ho to naučil) běžel všecko také zkontrolovat, ovšem záhy usoudil, že už na to má léta, a tak si to zas rozmyslel a pak ležel jako svatoušek doma a byl úplně v klidu a zticha! (Což je u něho jev neobvyklý :-D ) Ještě že máme aspoň jednoho hlídače, i když z povahy plemene to tak úplně nevyplývá :o)

Toť vše a já jdu doléčit tu chřipku, angínu nebo co se to o mě pokouší... Hodně zdaru v novém roce přejeme úplně všem!