wz
5. - 7.2.2010

Pohádková Konírna 2010 (Vratkov)

Na všechny ty lidi, na FRISBEE (už 2 měsíce neházíme a absťák je hrozná věc!), na kešky (absťák číslo dvě (měsíční), zato silnější, protože frisbee-půst má aspoň nějaký smysl - pes se na příště bude těšit o to víc) a tak vůbec na všechno, jsem se hrozně těšila. Jednomyslně bylo rozhodnuto vydat se na 3 hodiny dlouhou cestu v poledne. Na místo jsme mohli přijet po páté hodině. Nesedí to? Ale ano: kešky přece! :-P Našli jsme jich cestou 6.

Do Vratkova jsme dorazili asi o půl šesté, ubytovali se a šli jsme jíst a drbat. Pak někdo vytáhl Jungle Jam a vzápětí Jungle Speed, což jsou 2 téměř stejné hry, které jsem neznala. No to by v tom byl čert, abych si já (herní maniak) aspoň nepřečetla pravidla :-) A pak se hrálo a hrálo a jak mi to tak šlo, ostatní přišli na mou fintu a hned zavedli pravidlo šipky dovnitř = vypít panáka :-D Po další asi hodince hry s tímto zlepšovákem jsem šla radši spát, protože by to nemuselo skončit dobře, jelikož ostatní mi ochotně všechny šipky dovnitř přenechávali. Jen tu a tam se neudrželi... (Dobře, řeknu to otevřeně - dobré pití došlo a přišlo na řadu nedobré :-P )

V sobotu jsme šli nejdřív házet frisbee bez psů a řeknu vám, že na sněhu je to dost sranda, a tak se všichni neustále váleli ve sněhu, kterého bylo všude hafo :-) Po obědě jsme vyrazili na procházku po okolí a myslím, že těch pár lidí, co jsme potkali, muselo být překvapených, když potkali asi 20 psů převážně bez vodítek...

K večeru byl v plánu turnaj v doubledisccourtu. My z Hradce jsme sice tušili, o co jde, ale když jsme ho hráli doma, přišlo nám to nudné, a tak jsme si vymysleli různé úpravy (používat pouze jeden hod, házet vždy ze zadní lajny apod.). Tady jsme si vyzkoušeli, že i originální pravidla mají něco do sebe :-) Soutěžilo se ve včera rozlosovaných skupinách, já jsem byla s Míšou Androvou. První turnaj jsme prohrály, ale pak už nám nikdo šňůru nepřetrhl a my jsme vyhrály celý turnaj! :-)

Po tříhodinovém postávání v koňské hale a občasném odehrání nějakého zápasu jsme se šli ohřát a jak jinak než pokračovat v Jungle hrách B-) Jenže se k nám přidala Lucka olomoucká a už mi to tak nešlo, aspoň šipky dovnitř jsem teda vůbec nestíhala :-D Výraznou změnou oproti předchozímu večeru byla další hra. Na večeři jsme si s Luckou a Šárkou přinesly Černé historky, ostatní chvilku poslouchali, pak se postupně přidávali a nakonec jsme přes 3 hodiny v kuse hráli na detektivy a pátrali po pilotech, hrobnících, ženách na patentních úřadech, mužích bez ledviny, monopolech, tvorečcích, lanovkách, babičkách v kobercích nebo babičkách po lžičkách, pavoucích, tááákhle velkých rybách, taxikářích, levých ledvinách, leguánech na pustých ostrovech, nápisech na zrcadlech, chevroletech na černo, zkažených dovolených a podobně. Odehráli jsme určitě aspoň polovinu všech kartiček a skvěle jsme se u toho bavili!

Ráno někdo vyrazil na procházku, my jsme ale se Šárkou pařily Jungle Jam :-D Když přišli vycházkující, hrálo se pár historek, Jungle Matchů a rozjeli jsme se domů.

Musím říct, že Konírna splnila všechna má očekávání, jen frisbeečka mohlo být víc. Za víkend se ale nedá stihnout všechno, obzvlášť za tohohle počasí a i bez přemíry házení jsme si to n áramně užili a já jsem si domů přivezla snad to nejlepší, co se dá a co určuje kvalitu víkendu - únavu a bolavé ruce a nohy :-) Zda pojedeme napřesrok, to je ve hvězdách, ale já doufám, že si to nenecháme ujít! :-)

P.S. Proč Pohádková Konírna? Protože taková byla, stačí se zamyslet nad pohádkovou cifrou nebo prostředím a okolím :-)

Vlastní fotky tentokrát bohužel nemám, tak přidávám odkazy: Androvi, Lucka Schönová