wz
24.1.2010

OPSION 007 (Hradec Králové)

První závody letošního roku, nečekané závody, naše první započítávaná zkouška vůbec, třetí oficiální doběh. To by bylo pár faktů pro začátek. A jak se to celé semlelo?

To jsem se takhle koncem prosince dívala na termínový kalendář agility závodů, jestli náááhodou nebude ještě volné místo na OPSION 007, který má být zhruba za měsíc. To místo nejen že nebylo, ale navíc jsem s hrůzou zjistila, že není místo už ani na OPSION 009, který se koná za 3 měsíce a to také v Hradci! Zůstala jsem zírat do počítače a najenou mi přišlo že vědět 3 měsíce dopředu co budu tehdy a tehdy dělat, je pro mě nereálné a ani to není můj styl. Takže sbohem, agility, mockrát nás na svých závodech neuvidíš! :-(

V týdnu na procházkách mě Lucka přemlouvala, ať se jdeme v sobotu podívat, ale vzhledem k mrazům se mi nechtělo. Nakonec v sobotu po poledni napsala Šárka, jestli se k nim nepřidáme. A tak jsem ještě napsala Hepíkovým a ve 3 už jsme byli všichni na jízdárně (až na Lucku, která tam tak moc chtěla jít :-P ). Nečekaně tam byla ještě Martina s Bastíkem. Tak jsme šli venčit, vylítat psy a pak jsme koukali na závodící. No a pak někdo řekl, proč jsme nepřišli na prezenci, že by se určitě nějaké volné místo na závodění našlo... No a to byl konec! Zašla jsem za Irčou Kochovou, slovo dalo slovo a v neděli ať přijdem :-) Na jednu stranu jsem byla ráda, že jsem takhle narychlo už neměla ani šanci někde Comíkovi připomenout, co je to agility, na druhou stranu poslední naše běhání bylo začátkem října v Nymburce na závodech...

První prohlídku a běh jsme měli hned po prezenci (která probíhala stylem: Pavel Košek: Jméno. Já: V papírech mě nemáte. Pavel: A co když jo? Jméno. Já: Ne, já nejsem nahlášená. Pavel: Jméno. Tak jsem řekla jméno a Pavel mě tam měl :-D Irča prý hlásila). Tak tedy první běh. Byly to agility. Při prohlídce se mi vůbec nělíbil kolmý náběh do slalomu, navíc ještě mezi tunelem a kruhem, v tomhle místě jsem Comíkovi nevěřila. Ale překvapil, a to hned na startu. Odložení zvládnul, ale šili sním všichni čerti a vyrazil rychlostí, na kterou nejsem zvyklá. Než jsem se stačila vzpamatovat, už jsme byli ve slalomu - Comík si ten slalom krásně sám našel, já jsem se zastavila dál za ním a tajila dech, jak naběhne. NABĚHNUL! A SÁM! Tím pádem jestli jsem ale doteď nebyla rozhozená, tak teď už kompletně :-D Neohlídala jsem dostatečně jednu díru tunelu (měla se celá oběhnout a pes měl do té druhé) a byl to DISK. Ale ten náběh do slalomu... Comík je pašááááák!

Zkouška mě překvapila, protože se zdála opravdu jednoduchá. Žádné pasti, nic zrádného... No ale nebudu dělat hrdinu, stejně jsem měla nervy ;-) Jediné, co nám v tom běhu dělalo maličko problém byly závěrečné 3 skočky, protože byly po áčku, kde já musím být a hlídat ho, takže jsem pak nestíhala 2 skočky jako rovinku a cíl do zatáčky. Comík je pašáááák na entou, protože to vyřešil i beze mě. Věděl, že křičím vpřed vpřed, tak pelášil pro aportek, ale najednou jsem běžela (sice bůhvíkde za ním), ale do strany. Co to? Že by to ještě nebyl konec? Ahaa, tady je ještě jedna mrška. No ani nebudu říkat jak to skočil, ale neshodil, skočil půl metru nad laťku, dopadl na všechny 4 nohy a celá hala si unisono oddechla a tleskala, protože takhle zachránit možná i diskvalifikaci...! Vždyť já to pořád říkám, že je to můj šikula :-) (mimochodem, téměř stejným způsobem mě zachránil od DISKu v Nymburce na našich posledních závodech ;-) ) Jak to komentovala Irča - na to, že tento tým agility prakticky netrénuje, je to skvělý výkon!

Poslední běh, jumping, byl zase plný pro nás obtížných situací, ale což - dneska 2 běhy, které mě potěšily, to už nemůže nic zkazit ;-) A taky že to byla diskvalifikace. Sice na místě, kde jsem to nečekala, ale po rozboru od Verči Gordonkové mi to bylo jasné a byla to strašná škoda, protože nejkritičtější místo jsme překonali bez zaváhání (2 díry do tunelu a mezi nimi skočka - to vše nahňahňané blízko u sebe. Měla se jít skočka). Tak jsem měla radost aspoň z téhle rozlišovačky a úplně nadšená bych byla, kdyby se nám povedl zase jeden těžký náběh do slalomu, protože to by měl Comík čisté skóre co se slalomů týče ;-) Comík sice našel ten slalom hezky a sám (zase mezi 2 jinými překážkami), ale náběh se nepovedl. Rozhodla jsem se proto místo doběhnutí opravit slalom a zkusit ho rychle (většinou ani nedutám, aby se povedl, ale doma to umíme rychle, jenže občas s chybičkou). V rychlém způsobu byla chybka, tak ještě pomalá oprava a šli jsme rovnou z parkuru.

Celkové shrnutí závodů bude tentokrát pozitivní. Tak často se mi nestává, abych z agility měla jen pěkné zážitky - nejen jak se nám co povedlo, ale i prostředí, lidi okolo... Musím říct, že i když byla zima, tak díky tomu, že vše bez jediné přestávky uhánělo vstříc konci a teplům domovů, se ten mráz dal vydržet. Navíc v mrazu nepřišlo moc návštěvníků a možná ani tolik závodníků, tak bylo v hale místo :-) Irča Kochová téměř celou neděli komentovala a její komentáře byly vtipné a dozvěděli jsme se spoustu informací ze zákulisí jednotlivých týmů... Třeba to, že já se jmenuju Alenka, jsem členem KAČR a startuju za Hradec Králové :-D Jediné, co u mě měli dobře byl pes a číslo VP :-D Ale to bylo tím, že si mě prý našli podle databáze KAČR, když jsem se přihlásila v sobotu... Vše se opravilo a vysvětlilo, akorát Irča měla celý den v ruce původní startovku, tak jsem se Alence nevyhnula :-)

Pokud jste dočetli až sem, gratuluji! Plánovala jsem kraťoučký článek, protože z mé radosti nad tím, jak se to Comíkovi povedlo, jsem ani neměla zážitky na popisování... Ó, jak jsem se mýlila! :-D

Fotky budou, výsledky budou.