wz
31.7. - 1.8.2010

Ústecký psí festival (Ústí nad Labem)

V pátek jsme si na TÁBOŘE ještě zaházeli a následně jsme se rovnou ze Světlé vydali do Ústí nad Labem na závody. V praxi jsme vyzkoušeli tzv. terapii kufrem, když jsme jeli v autě ve složení Lucka s Jessií, já s Comíkem a Verča s ročním křížencem BOC a AUO Sidem. Sid je trošičku moc hyperaktivní a navíc puberťák, tak se Comíkovi moc nepozdával a hoši na sebe trošku vrčeli. Ještě že s Verčou máme podobný názor a do kufru tím pádem putovali všichni psi, nějaké vrčení nás nezajímá. Sid asi 2x přelezl za Verčou na zadní sedačku, ale následovalo okamžité zastavení a Sideček putoval zase zpátky. Všichni jsme přežili bez jediné újmy na zdraví, kufr opět zafungoval :-)

V sobotu probíhalo na cvičáku v Trmicích první kolo freestylu a minidistance ke freestylu, do SMD jsem Comíka po týdnu házení na táboře už přihlašovat nechtěla. Freestyle by nebyl až tak zlý, kdyby Comík v půlce neslyšel za páskou nějaký zlý štěk a následně nezačal hledat jeho autora... Zbytek sestavy byl rozhozenej, ale nějak jsme to dodřeli. MiniDistance byla opět katastrofa. Hody jsem měla docela dobré, ale protože jsem na táboře začla házet jiným způsobem, nejsem ještě zvyklá, že ty disky jsou rychlejší než dřív a Comík byl už taky unavený, tak něběžel naplno. Po prvním dnu jsme skončili sedmí z devíti. V jednu hodinu měli všichni odzávodíno, protože bylo málo účastníků, tak jsme se byli projít a pak jsme grilovali.

V neděli se závodilo jinde, na fotbalovém hřišti na Klíši v Ústí. Protože probíhala zároveň i voříškiáda, kde bylo přihlášených asi 80 psů, nebyla nouze ani o diváky, jak někdo poznamenal: Tolik diváků není na českých dogfrisbee závodech ani za celou sezonu dohromady. Takže jsme se občas dočkali i potlesku více párů rukou. Neděle byla úplně celá Comíkova. Šla jsem na plac trochu rozladěná po včerejšku a doufala, že se mi pes opět nevydá za pásku, ale on žehlil. A asi žehlil na pár let dopředu, protože jeho výkon byl SKVĚLEJ! Chytil 23 disků ze 26!!! Nevypadalo to jako trapné pobíhání po hřišti s marným psem a nešikovnou paničkou. Asi poprvé jsem byla z našeho freestylu nadšená, lepší výkon snad Comík nepředvedl nikdy, ani v tréninku.

Howgh, nemám co dodat :-)

Fotky: Pavel Humpolec

Naše hvězdné video: KLIK!