wz
16. - 17.7.2011

Brněnské psí dny (Brno)

Do Brna jsme jeli s dobrou náladou. Mimo jiné i proto, že jsem měla v plánu vyzkoušet flyball. Tipla bych si, že to jsou možná už 2 roky, co jsme byli na několika tréninkách Pirátů, jejich počet by se ale dal na prstech spočítat... Každopádně mě napadaly 2 věci, které jsem nevěděla, jak Comík zvládne. Zaprvé trefit se zpět na dráhu poté, co sebere tenisák na konci a zadruhé jestli ho nebude víc zajímat pes na druhé dráze, k tomu jsme se nikdy nedostali.

Žila jsem v přesvědčení, že poběžíme tak 1-2 běhy, nakonec jsem nás v rozpise viděla 4x. Fajn. Jaké pak ale bylo mé překvapení, když každý rozběh byl na 2 vítězství :-D Nabíječe jsem měla-neměla, nakonec jsme si vypomohly s Ebinovou a bylo to parádní :-) První 2 soupeře jsme porazili rychle, u třetího Comík upustil cestou zpět míček, tak jsme mu to spočítali o chlup později. Ale poslední soupeř, ten Comíka v cíli málem sežral :-( Tak prej remíza. Když to sečetli a vyhlásili, tak jsme prý vyhráli! :-D Mise BPD byla tedy úspěšná ať už dogfrisbee dopadne jakkoliv :-)

Na freestylu jsem pomáhala s posuzováním, takže jsme nezávodili (ještě že tak, Comík by po tom flyballu byl stejně utahaný), ale říkala jsem si, že pokud bude mít pes odpoledne energii, vezmu ho na Super MiniDistance. První kolo jsem vynechala, druhé jsme si šli jen tak hodit. Comík byl hrozně šikovný, nechytil jen jeden jediný disk! :-) Celkem 10,5 bodu.

Nedělní Dartbee nás také potěšilo :-) První kolo kvalifikace Comík skvěle chytal! Při druhém kole jsem na něm už ale viděla velkou únavu, vůbec si pro talíř nechtěl jít :-/ Ale i tak to na semifinále stačilo! :-) Při něm ale foukal silný protivítr a nám se nedařilo... Každopádně i toto je pro nás úspěch (celkově 5.místo!) a málem osobní rekord :-)

Děkujeme pořadatelům za příjemně strávený víkend plný všech možných odvětví sportu se psy, jen na příště už konečně objednejte chladnější počasí! :-)

Celkové výsledky + foto + video, naše výsledky, video hrátky na lávce, video Comík flyballista a frisbeečkář.