wz
6. - 7.8.2011

Ústecký psí festival (Ústí nad Labem)

Do Ústí se mi ani moc nechtělo, už jenom pro tu cestu, a také proto, že frisbee jsme teď měli až až a na závody jezdíme pořád... Ale jeli jsme a užili jsme si to tam :-)

Trmický cvičák je známý tím, že hned vedle něj je teplárna, takže to tam hučí ve dne, v noci. Zčásti i proto jsem byla celý víkend hrozně nevyspalá :-/ To jen tak na okraj ;-) V sobotu jsme šli freestyle, v neděli ještě slalomáře. První freestyle na cvičáku se nám docela povedl, měla jsem radost, Comík docela chytal, akorát si pletl okolo a skrz, takže do mě v jednom kuse vrážel :o) Když jsem viděla, že náš freestyle je ohodnocen někde uprostřed startovního pole, byla jsem nadšená a jak to tak bývá, když člověk moc chce (udržet se tam), nejde to... Minidistance nám opět nepřála.

Nedělní program byl, jako obvykle, na hřišti na Klíši. Tentokrát byl připraven opravdu velmi, velmi bohatý program, zvlášť úpro rodiny s dětmi. Vořechiáda, ukázky snad všech psích sportů, soutěže, možnost svezení psím spřežením, občerstvení... Počasí si ale nemyslelo, že ta akce by měla být tak oslnivá, a tak celý den lilo :-( Nicméně za náš druhý freestyle se taky stydět nemusíme, i když byl horší než sobotní. Moc jsem nevěděla, co dělat a Comík byl unavený, ke konci se mu moc nechtělo běhat. Přemýšlela jsem, že bych nás přihlásila do TimeTrialu, jen tak pro radost, ale když jsem ho viděla, jak spí, rozmyslela jsem si to. Ale pak ve mně začla hlodat myšlenka slalomáře... Skočka, slalom, tunel, slalom, skočka, to zvládnem a bude to aspoň jiné než frisbee. Kvalifikací jsme prošli s chybou (nepočítaly se chyby, ale muselo se opravovat), ve vyřazovacích bojích nás ale hned porazili pozdější vítězové... Ale ověřila jsem si, že Comíkovi nevěřím. První slalom dne obvykle dává bez problému, další končí tyčku před koncem. S tím jsem počítala a stalo se. Ve 2 bězích. Pak jsem si řekla, že mu budu věřit a nebudu kalkulovat s chybou a hle - ono to vyšlo :-) Možná náhoda, ale spíš ani ne, řekla bych ;-)

ÚPF se mi líbil, počasí se opravdu nevyznamenalo, však se taky po příjezdu domů pěkně červenalo! To byste to podvečerní slunce v neděli v HK museli vidět! ;-)

Celkové výsledky + foto + video, naše výsledky.