wz
4. - 5.2.2012

MVP DUOCACIB (Brno)

K návštěvě nějaké výstavy se už chystáme dlouho, ale to přihlašování 1-2 měsíce předem mě otráví dřív než vůbec otevřu propozice :-/ Ale spojit to s návštěvou Brna - nakonec proč ne? :-)

V pátek jsme vyrazili z HK, dorazili do Brna a trochu hekticky se přesunuli na véču a první várku posezení s brňáky. Fajné to bylo, akorát ty cesty byly mrazivé. A ne trochu!

V sobotu posuzovala borderky Brigita Kremser (SLO) a po první třídě bylo jasné, že to bude na dlouho a všichni psi budou důkladně ošahaní :o) Samozřejmě jsme pěkně zdrbali paní rozhodčí, ale myslím, že nakonec jsme její styl posuzování pochopili, i když byl možná trochu netradiční. Comík dostal V3 a se vším, co paní rozhodčí napsala, souhlasím ;-) Jen protože ho nikdy nevidím v postoji (jelikož ho sama vystavuji), tak je mi stále záhadou, jak by měl mít ty přední nohy správně, protože jejich úhlení je u nás častou výtkou... Milou vsuvkou mezi vystavování fen bylo, že jsem dostala důvěru vystavit Comíkovu dceru - hnědobílou Goldynku (Falling Gold Star Haliba). Jedinou výtkou v posudku bylo, že je hubená a má málo srsti, jinak byla pochválená a dostaly jsme V3, takže spokojenost - aspoň doufám ;-) Po posouzení jsme se byli cournout po výstavišti a na pár keškách, ale v té kose venku se to nedalo vydržet :-/ Takže jsme se trochu ohřáli a šli na druhou porci brněnských večerů. Báječně jsme se najedli, bezvadně jsme si popovídali a spát jsme šli brzy k ránu, takže nedělní vstávání bylo krutééé :o)

Rozhodčím pro neděli byl švéd Göran Bodegard. Večně zamračený pán, kterému ale psi pod rukama procházeli mnohem rychleji než slovince. Na předních místech obvykle končili psi, kteří se líbili i mně, což je dobré znamení. Jen Comík není tak chlupatý, jsem si říkala. Po posouzení v kruhu jsme dostali res.CAC a já nevěděla co s tím, to je pro nás prvně... :o) Bylo mi to vysvětleno, tak jsem zase o kousek chytřejší, nicméně boje o res.CACIB jsme se už neúčastnili a mazali vyvenčit, pobalit a jet domů!

Mým přáním bylo, abych nemusela přestat pravdivě tvrdit, že Comík je na výstavách ´vždy výborný.´ A to se splnilo :-) A druhá věc, kterou jsem chtěla zjistit, bylo, jestli je můj pes vážně tak strašně moc chlupatý, jak mi kamarádi říkají a já oponuju... Takže vám vzkazuju: Bežte se podívat na ty huňaté koule a uvidíte, že vážně není. :-) Jinak expedice Brno pro nás byla úspěšná na všech frontách, snad až na tu boudičku, kterou Comík prošel když jsme byli večer pryč... :-)

Odkazy: Celkové výsledky (budou), překlady posudků (co se dalo přečíst). Comík je na fotkách u Lukáše a u Tondy.