wz
20.5.2012

Dvojzkoušky Superpes (Lysá nad Labem)

To jsme se zase jednou někam dostali úplně neplánovaně, na poslední chvíli a žádný efekt to nemělo... Jen unaveného psa :-)

V sobotu před polednem jsme se vydali do Nymburka na trénink quadrupedu. Cestou jsme dali nějaké kešky, zaházeli jsme si na hasičáku a pak jsme poseděli u grilu (viz. VIDEO). Byl krásný teplý večer, tak co víc si přát?

V neděli byly v Lysé agility závody, a protože někteří nymburští se tam chystali, tak co bychom nezajeli, když už jsme tu, že? Já teda žila v domnění, že je to klasická dvoudenní soutěž, čili že se jedná o dvojzkoušky pro mě bylo překvapení u přejímky :-)

Rakousky pan rozhodčí má zřejmě rád tunelové pasti - v každém běhu byly 3 tunely a skoro vždy se mělo běžet přesně do té opačné díry než kam psa vedla předchozí překážka. A to nám moc nejde :o) Velká část parkuru zůstala stejná pro oba běhy a hodně psů se disklo už u 3. překážky - přesně tenhle tunelový případ. Nám se nějakým zázrakem podařilo v obou bězích trefit správnou díru...! A když se pak u jediného tunelu za celý den mělo běžet tam, kam vedla kladina, tak jsme se tam diskli. Dvakrát. No není to k vzteku? :-)

Ještě bych zmínila druhý běh, který mě rozčaroval. Na parkur nám vběhla nějaká dlouhosrstá kolie, vyběhla za Comíkem na houpačku - a pašáci začli vrčet, spadli dolů... Nakonec vše v pohodě, spíš byli oba překvapení, kde se to ocitli. Ale že si ji nikdo nevolal, nikdo si ani nevšiml, že má psa ve hřišti a i pan rozhodčí jim musel jít říct, ať si toho psa zavolají...no co dodat :-/ Jen škoda, že jsme se diskli o 2 překážky dřív, mohli jsem si pro veliký úspěch zaběhnout ještě jednou :o)

Výsledky a ostatní: klik!.