wz
12. - 13.5.2012

Nymburk DiscDog Fun Weekend (Nymburk)

V pátek dopoledne jsme ještě zaskočili potrénovat bez psů na hradecký hasičák, pak rychle sbalit a honem na ten nymburský. Večerní zábavu jsme totiž nechtěli zmeškat! :-)

Noc byla úžasně teplá, ale ráno nás probudil déšť, vítr a vlezlá zima! Zahájení závodů se trošku zpozdilo, ale aspoň přestalo cedit a bylo jen zamračeno. S Comíkem jsme šli pouze DogDartbee. Chtěla jsem zkusit, jestli třeba když půjde během víkendu méně disciplín, budou výkony lepší. No, nebudou :-) Ale zpět k tomu Dartbee. Házelo se proti větru a i na tu krátkou vzdálenost to bylo znát. I ostřílenější týmy měly dost problémů, my se jim také nevyhnuli. Bodů jsme měli prostě málo, takže pro nás závody skončily. Měli jsem aspoň komu fandit, tak to bylo prima :-) A zatímco v podvečer někteří hráli ultimate, my jsme se byli s psiskama projít. Trochu nám k tomu i svítilo sluníčko. A pak už jen uložit psy a druhá porce večerního posezení už byla připravená. Tentokrát s kytarou! :-)
Ani v neděli se počasí nijak neumoudřilo. Ono by to nebylo až tak hrozné, kdyby nefičel ten silný ledový vítr, před kterým se nedalo nikde schovat :-( Nakonec jsme to ale vymysleli a dění na place sledovali z auta s pootevřeným okýnkem, abychom i slyšeli, co se děje :-D Nejdřív se házely quadrupedové kvalifikace. Jen co jsem hodila, čekala jsem čtvrthodinku na zpracování a rozřazení do skupin, tak jsme šli v klidu venčit. Ani jsme se nestihli vrátit, když už nás volali na plac! Málem jsme svůj start prošvihli O:-) Pan rozhodčí mi podržel psa a já si rychle doběhla pro disk a šli jsme na to. To byl šok číslo jedna. Nebo spíš dva, ale po cenzuře jedna :-) Ve druhém vyřazovacím kole tzv. no catch, čili konec. Alespoň prozatím. Přemýšlela jsem, jestli do kola poslední šance jít či ne, a to nejen proto, že tam byly lepší týmy než my... Šok číslo 2 přišel právě teď. Ležíme v autě, koukáme na mužský quadruped - a najednou se probouzíme :-) A na plac je volaná nějaká žena od písmene A a startovka je podle abecedy. Takže honem psa, disk a já šla hned další na řadu, čili jsme byli s Comíkem celí rozespalí :-D Ale zadařilo se a nasadili jsme postupovou laťku. Nicméně našich 40 metrů je opravdu snadno překonatelných, takže jsem nám ani nedávala naděje. Ale když se ani 3 favoritkám nepodařil chycený pokus za naší hranicí, začala jsem to sledovat. A pak už to bylo jasné! Postoupili jsme! Byla jsem ráda a říkala jsem si, že to finále tedy už vážně zaspat nechci :o)
Ale asi jsem radši měla, protože co jsem házela za hrozné hody, to už se mi dlouho nepovedlo :-( Tedy opět no catch a skončili jsme na 6.místě. Byla jsem na sebe dost nakrknutá, protože jsme na to určitě měli a když už jsme dostali tu šanci, tak takhle ji zahodit, to je škoda...
TimeTrialu jsme se neúčastnili, ale sledovat závěrečný souboj Aší a Sida, to byl skutečně zážitek! :-) Pobalili jsme a vyrazili domu. Ale že bylo (krom té kosy)v Nymburkuce opět krásně?! :-)

Výsledky a ostatní: klik!.