wz
15 - 19.8.2012

Mistrovství Evropy v dogfrisbee (Poznaň, Polsko)

Mistrovství Evropy bylo nezapomenutelné, skvělé, úžasné, prostě famózní!

I přes problémy s tranzitem, kterým jsme měli jet, jsme vyrazili. Osobáky. Ve středu večer. Do Poznaně jsme dojeli velmi brzy ráno, dokonce tak brzy, že když jsme si chtěli na chviličku zdřímnout, budilo nás slunce. Čtvrtek jsme strávili především vyměňováním polských zlotek - kdo ví, ten ví :o) A poflakováním v okolí našeho pěkného kempu. Jo a samozřejmě čekáním na zbytek české výpravy, protože jsme byli na místě jako první.

V pátek byl na programu Quadruped. Tam jsme s Comíkem zkusili štěstí a nedopadli jsme úplně nejhůř. Sice jsem kolo, ve kterém jsme vypadli, úplně zbytečně pokazila, nicméně 9.místo na Evropě není špatné... A první titul putující do Čech na sebe nedal dlouho čekat. Lucka Schönová se opět stala mistryní Evropy v této disciplíně! Jinak probíhaly další soutěže - začátečnické. V nich Češi taky bodovali. Pavla Nešetřilová s Gypem stála na bedně ve freestylu a Katka s Trixy, pro něž to byl teprve druhý závod vůbec, skončily druhé v MiniDistance! Holky skvěle ustály trému a je mi ctí, že je můžu prohlásit za členky Dogfrisbee-HK :-)

V sobotu a neděli jsme fandili a fandili a fandili. A fandili! :-) A že bylo komu! Atmosféra se nedá popsat, proto toho raději nechám. Nám se freestyle nijak zvlášť nepovedl, ale kvůli němu jsme tam nejeli. Našim se střídavě dařilo i nedařilo, ale rozhodně myslím, že si to všichni užili! Nejsilnější zážitek pro mě osobně bylo stříbrné místo, a tedy titul Vicemistr Evropy, pro Filipa s Viktorkou. A to zejména proto, že výkonnost tohoto týmu v distančních disciplínách je troufám si říci oslnivá, ale také proto, že jsou to hradečáci!!! :-)

No a po vyhlášení výsledků, které skončilo za úplné tmy, nás ještě čekala dlouhá cesta domů. V hluboké noci, ale v pořádku a plní dojmů jsme dorazili domů a člověk by napsal padli do postele, jenže komu by se chtělo ve 4 ráno po takovém víkendu spát...? :-)

Výsledky: klik!, naše výsledky: klik!. A fotek je nepřeberné množství...