wz
25. - 26.2.2012

OPSION 023 (Hradec Králové)

Jak jsem se opět po dlouhé době na agility závody hodně těšila, tak mé nadšení Comík rychle rozptýlil :-D Překážky neviděl už ani nepamatuju a snad proto se choval jako šílenec.

Začnu hlasitými úvahami a potom tím povedeným :-) Vždycky jsme běhali agi na to, abychom doběhli. Takže opatrně, všechno hrozně hlídat... Jenže Comík se docela dobře řídí na dálku, skoro bych až řekla, že kdybych ho chtěla kolem sebe otočit na ruce, neuměl by to. Pokud si vzpomínám, vloni jsme prvně běželi stylem, že je jedno jak to dopadne, hlavně letět s větrem o závod. Neumím moc běhat, nejsem sportovec, ale snažím se ;-) Každopádně takhle to Comíka baví ještě víc a mě tím pádem taky. Vím, že někdy vypustím a to většinou nedopadá dobře - nasadím na začátku a pak zvolním. Já to vím, ale potřebovala bych nějaký bič, který by mi to stále připomínal :-) A nejhorší je, když u nějakého běhu vím, že nemáme šanci ho dokončit, že tam je něco, co neumíme. To se pak tolik nesnažím - a nemůžu se vůbec přimět s tím cokoliv udělat :-( Na tomto Opsionu jsem měla skvělou oporu v Dáše! Zaprvé jsem dostala rady kde si na co dát pozor a obvykle u těžších sekvencí i na výběr z několika variant jak to udělat. Když si procházím parkur sama, tolik o tom nepřemýšlím. A taky se nedívám na týmy před sebou, třeba kde mají problém. Což je opravdu užitečné, jak jsem právě zjistila! :-)

Tak a teď tu chválu. Tři běhy ze šesti Comík příšerně šašil (zřejmě proto, že agi už dlouho neviděl) a hledal si svou trať. To dělává, ale většinou právě když se courám, tady to byl extrém, který u něj neznám. Když si odmyslím ty 3 běhy, při kterých jsme se vůbec nenaladili na jednu vlnu, tak ze zbylých 3 běhů jsme sice doběhli jen jeden, ale mám z nich dobrý pocit. Sobotní zkoušku s 1 odmítnutím (nepěkný náběh do slalomu, navíc ještě šedého, se kterým máme problém obecně), jinak perfekt. Při nedělní zkoušce jsem si potřebovala ohlídat jedno místo, což jsem udělala, ale hned poté mi Comík utekl a přeskočil látkáč, který byl teda ale pěkně daleko, ani nevím, jak se tam ten pes dostal :-) To byla hrozná škoda, protože jinak jsme se se vším (i tím, co jsem myslela, že nepůjde) poprali bezchybně. A to tento běh doběhlo jen 5 týmů! A úplně poslední parkur, jumping, tam jsme se diskli, ale taky to bylo fajn :-)

Několik lidí mi řeklo, jak se Comík krásně směje, když doběhne. To mě ohromně potěšilo, myslím, že to je dobrý ukazatel toho, že ho to vážně baví a přestože nemáme nadrcenou nějakou metodiku, nemá stres třeba z toho, že by mi nerozuměl nebo čekal, že ho budu trestat za něco, co nedělá, protože to neumí :-) Ze závodů jsem byla ale taky hodně zklamaná. Na mnoha psech bylo po doběhu vidět, že by se nejradši uklidili z dohledu páníčka, anebo bylo rovnou slyšet, jak psovod svému parťákovi nadává a opravdu naštvaně na něj svádí vinu :-( Nováčci tohle vesměs nedělají a také ti nejostřílenější závodníci tuto potřebu nemají... Já jsem tedy s výkonem psa opravdu nespokojená jen když mi zdrhne z placu, to bych ho na místě nejradši přetrhla... :o)

Naše výsledky, celkové najdete na kacr.info nebo na opsion.cz. Video bohužel nemám...