wz
23. - 24.3.2013

Welcome Summer DiscDog Fun Weekend (Dvůr Králové nad Labem)

Úvodní soutěž českého poháru v dogfrisbee a my tam samozřejmě nemohli chybět! Tentokrát v jiném složení - s Comíkem závodil Michal a já měla půjčeného Jessáka.

S Jessem jsme si vybrali náš slabší víkend, ale ono při těch podmínkách, které panovaly, to určitě nebyl jen náš problém (celý víkend se teploty držely pod nulou a vál nechutně ledový a příšerně silný vítr). Především jsme pokazili Dartbee a Quadruped, při prvním jmenovaném se mi vůbec nedařilo házet (proti větru) a druhou disciplínu jsme si ani nezkusili, což se zřejmě ukázalo jako kámen úrazu. Jess je zvyklý na delší hody, než jaké jsem mu nabídla já, a z velké části i proto je nechytal. Oba jsme z toho byli vykolejení...

Zato Comík si vybral svou formu na rok dopředu. V sobotním Dartbee si vychytal postup do semifinále (dokonce až po rozhozu) a pak přišlo to první zajímavé. Prý aby toho nebylo málo, rozhazovali se se soupeřkou o postup do finále snad nadesetkrát. Ani jednomu se nedařilo chytit disk a frajer Comík to nakonec rozseknul rovnou stovkou! Mimochodem z toho semifinále postoupili s pouhými 20 body... :o) Tam se snažili, jak to šlo, a bylo z toho úžasné 3.místo! Kluci jsou pašáci! :-)

Mrazivou noc přečkávala ve stanech jen hrstka závodníků, my dali přednost ubytovně. I pouhá noční cesta ze cvičáku do teplé postele byla pěkně krutá! Další den byl Quadruped, který jsem v našem podání popsala výše, zbývá už tedy jen zmínit, jak si vedl Michal s Comíkem. Tady byl opět nervydrásající postup ze skupiny - rozhazovali se se soupeřem, který si mohl ulehčit situaci takzvaným zajišťovákem, ale to by Ondrovi čest nedovolila... :o) Tak se opět asi naosmkrát přehazovali a psi nechytali a nechytali. Až Comík ve své hvězdné vteřině jeden z disků chytil! S velkou slávou postoupili do finále, kde jim boj o 3.místo unikl asi o metr. Takže bramborová medaile a v součtu celého víkendu 8.místo pro Michala s Comíkem. Velké překvapení a obrovský, ne-li životní úspěch! :-)

S Novým světem se snad uvidíme nejpozději na podzim, až bude pro změnu poslední závod této sezóny. Určitě si ho nenecháme ujít a už teď se těšíme!

Výsledky.