wz
17. - 18.5.2014

K9 DiscDog Distance (Nové Strašecí)

Původně jsem měla státnicovat, ale díky posunu termínu jsme se strašeckých závodů mohli zúčastnit. Zajímalo nás především to, jak se skoro novopečení pořadatelé poperou s novými disciplínami dle FDDO - házení přes různé překážky.

V pátek brzy odpoledne jsme nabrali polámaného Michala a vyrazili směr Nové Strašecí, kam jsme asi po 6 hodinách jízdy opravdu dojeli - jak jsme trefně spočítali, za tu dobu už bychom byli v Poznani. Ale cestou jsme dělali zastávky, procházky, tak to naběhlo... ;-)

V sobotu se jela klasická Super MiniDistance, kde jsme s Comíkem stihli v obou kolech 6 hodů, v prvním byly 4 chycené. Pro nás to bylo za pěkných 11,5 bodu ;-) TimeTrial se nám nepodařil. Normálně v něm nezávodíme, takže Comík nezná, že se má soustředit, když pes vedle něj také chytá disk. A drobet se na to vykašlal (ne že bych mu to nějak ulehčovala) :-)

Po večeru se skromnou společností, ale o to příjemnějším kytarovým zážitkem, jsme se probudili do deštivého dne. Nově Strašecí má smůlu. Vloni jim propršel celý závod, letos půlka... Přesto však mezi soutěžícími nechyběla dobrá nálada a bavili jsme se s FDDO. Jak jsem zjistila o den dříve, dešťové kapky v očích se Comíkovi vůbec nelíbily, a vůbec neměl chuť běhat a chytat. Co naplat, šli jsme na to přes pamlsky. Kupodivu mu stačily Fitmin granule, které teda jinak nežere. Jeho drive byl znatelně lepší, a tak to vypadalo dobře. Myslím, že v neděli jsem toho ani já moc nepokazila, hurá! Dostali jsme od rozhodčích nějaké body a umístili se asi tak v půlce startovního pole. S dnešními výsledky, i se svou a Comíkovou prací jsem byla po dlouhé době konečně spokojená! :-)

Cesta domů trvala taky pěkně dlouho, všecko bylo mokré, i my a psi, já navíc pekelně unavená. Dojeli jsme ale v pořádku a třeba zase za rok...?!

Výsledky a ostatní: klik!.